Ana Sayfa / Güncel Fiyatları / 2018 Pasaport Harcı Ücreti Ne Kadar ?

2018 Pasaport Harcı Ücreti Ne Kadar ?

2018 PASAPORT HARÇLARI

Yurtdışına çıkabilmemiz için koşul olan geçişlik belgemizi pasaport haçları ödenerek elde edebilmekteyiz. Geçişlik ücretleri, geçişlik harç tutarı üstüne geçişlik defter bedeli ilave edildikten sonra ortaya çıkmaktadır. Her yıl belirli oranda zamlanan geçişlik ücretleri pasaportun kaç senelik çıkarılacağına bağlı olarak artıp azalmaktadır. Geçişlik belgemiz minimum 6 aylık, en fazla ise 10 senelik olarak çıkartılabilmektedir.


2018 PasaPort Nasıl Alınır?

2018 yılında pasaport almanız için gerekli evraklar ile birlikte karakola giderek başvuru yapmalısınız, Resimlere dikkat edilmesi gerektiğini unutmayınız, çıkarılan biometrik fotoğrafta ki arka plan fonunun rengine bile dikkat edilen Pasaport başvurusunda aşağıda ki konulara dikkat etmelisiniz.

Ayrıca Dünyanın en pahalı geçişlik bedeline haiz ülkenin maalesef ki Türkiye bulunduğunu da belirtmemiz gerekmektedir.

Şimdi isterseniz geçişlik harçları ve defter bedeli hakkında 2017 yılı en güncel fiyatlarını tablomuz üstünden inceleyelim.


Öğrenci Pasaportu Nasıl Çıkarılır Öğrenci Pasaport Harç Ücreti

Öğrenci pasaport harcı ücretleri konusunda okuldan aldıkları evraklar ile birlikte maliye ücretini ödemesi iptal edilerek 2018 öğrenci pasaport ücretleri ile birlikte 1 yıllık ücreti alt tarafta bulunmaktadır.


Pasaport Harçları 2018 Tutarları

Not: Geçişlik için ödeyeceğimiz ücret = Geçişlik harç tutarı + Geçişlik defter bedelinin toplamından oluşmaktadır.

 Not: Geçişlik Defter Bedeli durağan(durgun) olup bu yıl için 94,00 TL’dir.
2018 itibariyle geçerli
1 Yıllık Pasaport Harcı 193,5 TL’dir
3 yıllık Pasaport Harcı 633,40 TL’dir

Not: 25 yaşın altında bulunan öğrencilerin Talebe Geçişlik Belgesi başvurularında talebe belgeleri bulunması halinde Geçişlik Harç Bedeli istenmemektedir.


Pasaport Ücretleri Nereye Ödenir?

Pasaport Harcı Hangi Bankaya Ödemem Gerekir ?

Akbank, Aktifbank, Albaraka Türk Katılım Bankası, Alternatif Bank, Anadolubank, Arap Türk Bankası, Citibank, Denizbank, BurganBank, FibaBanka, Finansbank, Güvence Bankası, HSBC Bank, ING Bank, Kuveyt Türk Katılım Bankası, Odeabank, Şekerbank, T.C. Ziraat Bankası, ICBC Turkey Bank A.Ş.,TurkishBank, Turkland Bank, Türk Iktisat Bankası (TEB), Türkiye Finans Katılım Bankası, Türkiye Halk Bankası, Türkiye İş Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası, Yapı ve Kredi Bankası, Ziraat Katılım Bankası

 

Pasaport ücretleri (Umuma Mahsus, Hususi, Hizmet e-Pasaportu) almak isteyen vatandaşlar o yıl için Maliye Bakanlığı tarafınca belirlenen ücretleri:

Pasaport Defter Bedellerini “Pasaport Defter Bedeli” adı altında; Geçişlik Harç Bedelini ise “e-Geçişlik Harç Bedeli” adı altında belirlenen banka şubelerine, İl Derterdarlık Müdürlüklerine yada İlçe Malmüdürlüklerine yatırabilmektedirler.

Ödeme yapıldığına dair alınan dekontlarda kesinlikle kimlik numarası, isim ve soyisim, öğrenim edilmiştir kaşesi ve işlem icra eden memurun ıslak imzasının bulunması gerekmektedir.

 

 

Hakkında admin

Fındık Fiyatlarının istenilen seviyeye gelmesi için uğraş göstermekteyim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir