Ana Sayfa / Fındık / Fındık Fiyatları Yükselecek Mi

Fındık Fiyatları Yükselecek Mi

Fındık Fiyatları Yükselecek Mi ?

Fındık Fiyatları Yükselecek Mi sorusunun yanıtını Karadeniz bölgesindeki bütün çiftçiler merakla beklemektedir. Uzmanların söylemlerine göre depolarda fındık stoğunun eridiği bu nedenle de üreticilerin ellerinde bulunan fındığı piyasaya sürmemesi ve böylece Fındık üreticinin beklediği 20 TL dolaylarında satışının gerçekleşebileceğini dile getirmektedirler.

Ticaret borsalarının duruma müdahale edemediklerinden yakınan çiftçiler , Taban fiyat uygulamasına geçmek istediklerini dile getirdiler. Şuan ki piyasa şartlarında fındıklarını satan üreticiler yalnızca maliyeti kurtarabildiklerini söylemektedir. Bu nedenle taban fiyat uygulaması ile birlikte üretici maliyetin yanında karını da güvence altına almak istiyor.

Konuyu özetleyecek olursak , Fındık fiyatının artması üreticinin elinde az daha sabredip fındığı pazara indirmedikleri takdir de en geç 1 ay içerisinde 15 TL civarına çıkacağı bir gerçektir. Fındık gıda sektöründe vazgeçilmezler arasında ve Türkiye bu ihtiyacın %85 gibi yüksek bir paya sahiptir.

Hakkında admin

Fındık Fiyatlarının istenilen seviyeye gelmesi için uğraş göstermekteyim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir