Ana Sayfa / fındık haberleri / Erhan Usta fındık fiyatlarını meclise taşıdı

Erhan Usta fındık fiyatlarını meclise taşıdı

Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanvekili Erhan Usta fındık fiyatlarını meclise taşıdı. TBMM Genel Kurulunda fındık üreticilerinin sorunlarını dile getiren Erhan Usta, “ Bu yıl fındık üreticisi fındığını maliyetinin altında vermek durumunda kaldı ve bunun da tek sorumlusu hükümet” dedi.

Geçtiğimiz haftalarda fındık sorunlarını meclise taşıyacağını açıklayan MHP Milletvekili Erhan Usta, TBMM Genel Kurulunda fındık üreticilerinin hangi konularda sorunlar yaşadığını açıkladı. Erhan Usta Karadeniz de sadece çay ve fındık olduğunu, bunların dışında sanayinin sınırlı olduğunu, turizm ile ilgili ise yeni yeni bir şeylerin yapılmaya çalışıldığını hatırlatarak fındığın  Karadeniz açısından ne kadar önemli olduğunu söyledi. Fındık üretiminden yaklaşık olarak 8 milyon kişinin ekmek yediğini söyleyen Erhan Usta, fındığın yapısal sorunlarının olduğunu ancak bunların yumurta kapıya geldiğinde konuşulduğunu, üreticilerin mağdur olduklarını söyledi.

Fındık üreticilerinin ciddi bir şekilde mağdur olduğunu söyleyen Erhan Usta, fındık meselesinin etraflıca konuşulması gerektiğini, kalıcı çözümlerin bulunması gerektiğini söyledi. Fındık fiyatları konusunda zamanında tedbirler alınmadığını söyleyen Erhan Usta bunun sorumlusunun hükümet olduğunu, tek alıcılı bir  piyasanın olduğunu  ve onunda yabancıların elinde olduğunu aktardı. Yabancı bir firmanın yurtiçinde ki fiyatı belirlediğini, üreticilerin bu yüzden maliyetin altında satış yapmak zorunda kaldıklarını söyledi.

Hakkında admin

Fındık Fiyatlarının istenilen seviyeye gelmesi için uğraş göstermekteyim.

Yorum

  1. Konuşuyorsunuz ama boşuna aynı tas aynı hamam.Hükümetin her türlü olumsuzluklarına destek çıkıyorsunuz. (Fındıkçı) ezilmiştir diye de bir laf ortaya atıyorsunuz. Yaptırımınız nedir. 8 milyon eziliyor siz koltuk değneği olmaya devam ediyorsunuz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir