Ana Sayfa / fındık haberleri / Fındık fiyatlarından dolayı ürünlerini ateşe verdiler

Fındık fiyatlarından dolayı ürünlerini ateşe verdiler

Fındık fiyatlarının düşük olmasından dolayı ürünlerini ateşe verdiler. Fındık fiyatlarına halktan tepkiler gelmeye devam ediyor. Bir çok fındık üreticisinin geçtiğimiz haftalarda fındık fiyatlarını protesto etmek için mahsullerine zarar verdiğini görmüştük. Bu hafta da Zonguldak’ta bir fındık üreticisi fındık fiyatlarından dolayı sesini duyurmak için hasadını ateşe verdi.

Zonguldak’ın Alaplı İlçesi Çay Köyüne bağlı Sarıkadı Mahallesinde oturan fındık üreticileri fındıklarını yakarak fiyatları protesto ettiler. Fındık fiyatlarının düşük olduğu ve yükselmemesinden dolayı fındık üreticisi çuvalda bulunan fındığı yere saçıp ateşe verdi. Fındık üreticisi Tolgay Öztunç yaptığı açıklamada” Buradan Cumhurbaşkanıma seslenmek istiyorum. Biz burada yevmiyeci olarak fındık topluyoruz. Halk fındığını satamadığı için paramızı alamıyoruz “ diyerek yetkililere seslendi. Bu sene fındık fiyatlarından dolayı çok mağdur olduklarını söyleyen Öztunç, fındığı satanlar paralarını alamadı ve yevmiye usulü ile çalışanlar perişan dedi.

Fındık fiyatları hakkında açıklamada bulunan bir başka fındık üreticisi Fatma Öz “ Alaplı ilçesine gelen Fındık yevmiyeci Romanlar sizi çok seviyoruz. Cumhurbaşkanım şu fındık işine bir el atıver. Bizim fındığımızın sahibi yok, bu sene çok borca girdik. Fındık para etmedi” dedi. Açıklamasında hükümete seslenen Fatma Öz, yetkililere sesleniyorum bize el uzatsınlar. Buradan başbakana sesleniyorum üreticiler adına çare sende dedi.

 

06 Ekim itibari ile fındık fiyatlarında herhangi bir yükselme yok. Halen en yüksek fiyat olan 10.5 Tl ile TMO alım yapıyor. Tüccarda ise fiyatlar bu rakamın altında seyrediyor.

 

Hakkında admin

Fındık Fiyatlarının istenilen seviyeye gelmesi için uğraş göstermekteyim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir