Ana Sayfa / fındık haberleri / Koray Aydın : Üreticinin ve emekçinin sesi olacağız

Koray Aydın : Üreticinin ve emekçinin sesi olacağız

Fındık fiyatları konusunda bir eleştiri de Meral Akşener’in kuracağı partiye katılacak olan Koray Aydın’dan geldi. Koray Aydın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “ Üreticinin ve emekçinin sesi olacağız “ diyerek fındık üreticilerine seslendi.

Fındık üreticilerinin sorunları hakkında açıklama yapan Koray Aydın vatandaşların dertlerini dinleyen kimsenin olmadığını, vatandaşların derdinin dinlenmesi gerektiğini söyledi. Koray Aydın Karadeniz bölgesinin ah’ların en çok duyulduğu bölge olduğunu, Ülkemizin fındık üretiminde lider fakat söz sahibi olmadığını söyledi. Aydın,600 bin ton fındık üretiyorsunuz ancak fındık piyasasında ve fiyatların oluşumunda esameniz bile okunmuyor. Fındık üretiminden geçimini sağlayanlar, iktidarın hatalı politikaları yüzünden mağduriyet yaşıyorlar şeklinde yazılı açıklama yaptı.

Fiskobirlik kurumunun devreden çıkarılması konusuna da yazılı açıklamasında değinen Koray Aydın, Fiskobirlik devreden çıkarılarak fındığın ölüm fermanının  imzalandığını, Fiskobirliğin eksikliklerinin giderilerek görevini sürdürebileceğini açıkladı. Rekabet Kurumu hakkında da açıklama yapan Aydın, 2015 yılında fındık ticaretinde İtalyan firmaya onay verilmesi dramatik bir olaydır, bu yapılan devir ile birlikte piyasanın kontrolü yabancı tekellerin eline geçmiştir şeklinde yazılı açıklamada bulundu

Hakkında admin

Fındık Fiyatlarının istenilen seviyeye gelmesi için uğraş göstermekteyim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir