Ana Sayfa / fındık haberleri / Levent Şahin Baran : Emanete fındık vermeyin

Levent Şahin Baran : Emanete fındık vermeyin

Fındık üreticilerine bir uyarı da Ulusal Fındık Konseyi (UFK) Yönetim Kurulu Üyesi Levent Şahin Baran’dan geldi. Levent Şahin Baran yaptığı açıklamada  fındık üreticilerinin alım yapan tüccarlara emanet fındık vermemelerini, illa emanete fındık vereceklerse FİSKOBİRLİK ofislerini tercih etmelerini söyledi.

Levent Şahin Baran yaptığı açıklamada fındık üreticilerinin  fındık alımlarında sorun yaşamamaları için uyarıda bulunurken,  TMO’nun alımlar esnasında bazı evraklar istediğini, bunların üreticilerin yanında hazır bulunması gerektiğini söyledi. Baran yaptığı açıklamada “ Üreticilerimizin TMO’ya fındık verirken mağdur olmasını istemiyoruz. O yüzden fındığımızı iyi kurutmalıyız” dedi. Açıklamasında  fındık üreticilerinin taş ve çürükleri iyi ayıklamaları gerektiğini, randevu saatinden 1 saat önce randevuya gitmelerini, kimlik ve banka hesap numaralarını mutlaka yanlarına almalarını, fındıkları getirirken hazırlanan çuvalları randıman alınacak şekilde hazırlanması gerektiğine dikkat etmelerini istiyoruz şeklinde açıklama yaptı.

Fındık hasadının 3 ay sonunda bittiğini, üreticilerin fındıklarını kurutarak çuvalda beklettiğini, fındık fiyatlarının yükselmesini beklediklerini söyledi. Fındık üreticilerinden tüccara emanet fındık vermemelerini, gerekirse FİSKOBİRLİK ofislerine vermelerini aktardı. Fındık üreticilerinin bu şekilde emanete verdiklerinde herhangi bir kaygı yaşamayacaklarını ve fındıklarının güvende olacağını söyledi.

Hakkında admin

Fındık Fiyatlarının istenilen seviyeye gelmesi için uğraş göstermekteyim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir