Ana Sayfa / fındık haberleri / Ak Parti Milletvekili Metin Gündoğdu : TMO fındık piyasasını dengeliyor

Ak Parti Milletvekili Metin Gündoğdu : TMO fındık piyasasını dengeliyor

Ak Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu fındık alımları ile ilgili açıklamalarda bulundu. Metin Gündoğdu yaptığı açıklamada Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO)’nin fındık piyasasını dengeleyen olduğunu söyleyerek “ TMO fındık almasaydı halimiz perişandı” açıklama yaptı.

TMO’nun eksikleri var, düzelteceğiz.

Ak Parti Ordu Milletvekili  Metin Gündoğdu Çatalpınar ilçe kongresinde gündemde olan fındık fiyatları konusunda açıklamalarda bulunarak, fındık ile ilgili eleştirilere yanıt verdi. 8 yıldır devrede olmayan TMO’yu kendi girişimleri ve Cumhurbaşkanı emri ile devreye soktuklarını dile getirdi. Metin Gündoğdu yaptığı açıklamada,  TMO’nun bu yıl fındık alımı yapmaması halinde durumunun içler acısı olduğunu,  TMO’nun eksikleri olduğunu, bu eksiklerin düzeltilmesinin hepimize düşeceğini, eksikliklerin giderilmesini birlikte yapacaklarını söyledi. Metin Gündoğdu yaptığı açıklamada “ Biz iktidarız, çıkıp sokakta bangır bangır bağırıp boş laf yapmayız, biz iş yapmak zorundayız.” Diyerek söylemde bulundu. Fındık alımları ile ilgili TMO nun alım yapmasını bütün arkadaşları ile birlikte sağladıklarını, devamında eksikliklerin tamamlanacağını, muhalefet döneminde fındık 1 dolar değil iken biz 3 dolara fındık alımı yapıyoruz, biraz daha sabırlı olacağız diyerek  fındık piyasası hakkında değerlendirmelerde bulundu

Ordu’da müthiş bir değişim yaşandı

Ak Parti Ordu Milletvekili Gündoğdu açıklamasında Ordu’ya da değinerek “ Bu değişimin mimarı Büyük Şehir Belediye Başkanımız Sayın Enver Yılmaz’dır” Başkanımıza tekrar tekrar teşekkür ediyorum”  diyerek düşünclerini dile getirdi. Açıklamasına devam eden Gündoğdu,  Ordu’nun çehresinin değiştiğini, ve değişmeye de devam ettiğini sözlerine ekledi”

 

03.10.2017 tarihi itibari ile fındık piyasalarına baktığımızda fiyatlarda az oradan yükselme varken, genel itibari ile en yüksek fiyat TMO tarafında  veriliyor. Halen fındık fiyatları 8 İle 10.5 Tl arasında seyir gösteriyor. Fındık fiyatlarına baktığımızda Giresun’da 9.70 TL , Ordu’da 8 Tl civarında, Sakarya’da ise 9 Tl, Trabzon’da 8.30 Tl şeklinde. Fiyatların yükselerek istenilen seviyeye gelmesini diliyoruz.

Hakkında admin

Fındık Fiyatlarının istenilen seviyeye gelmesi için uğraş göstermekteyim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir