Ana Sayfa / fındık haberleri / CHP Milletvekili Bülent Bektaşoğlu : Fındık konusunu meclise taşıyacağım

CHP Milletvekili Bülent Bektaşoğlu : Fındık konusunu meclise taşıyacağım

CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu fındık fiyatları ile ilgili Tirebolu’da açıklama yaptı.  Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO)’nin  fındık alımlarında ayrıcalıklı muamele yaptığını öne sürdü.

Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu  Tirebolu’da partisinin kadın kollarının düzenlediği Aşure Gününe katıldı.  Burada Tirebolu esnafını ziyaret eden  ve halkla sohbet eden Bülent Bektaşoğlu, fındık üreticilerinin düşüncelerini de dinledi. Üreticilerin fındık fiyatları hakkında ki görüşlerini dinleyen Bektaşoğlu yaptığı açıklamada “ Meclis açıldığında bu konuda yaptığım çalışmaları, sizlerden aldığım bilgileri gündeme taşıyacağım” diyerek fındık üreticilerine destek verdi.

CHP Milletvekili Bektaşoğlu yaptığı açıklamada “ TMO’nun alımlar sırasında yaptığı uygulamalar şikayet konusu. Randımanlar yanlış bakılıyor, randevu almak zor. Ayrıcalıklı muamele var. ÇKS belgeleri üzerinden haksız kazanç elde ediliyor” diyerek düşüncelerini dile getirdi.  Bu gibi iddialar karşısında devlet yetkililerini araştırmaya davet ettiğini, bu gibi sorunların görülmesini, fındık üreticilerinin dinlenmesi gerektiğini aktardı. Tarım Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba’ya seslenen Bülent Bektaşoğlu  “ Alımlarda bu sorunları genelge yayımlayarak ortadan kaldırsın” şeklinde açıklamada bulundu. Sadece ÇKS’si bulunan üreticilerin değil, tüm üreticilerin fındığının alınması gerektiğini de aktardı. CHP’nin fındığın ve fındık üreticilerinin yanında olduğunu, bunu fındık mitingi ile Genel Başkan’ın gösterdiğini sözlerine ekledi.

02.10.2017 itibari ile fındık borsaları fiyatları açıklamazken, fındık alım fiyatları 8 ile 10.50 tl arasında değişiyor. Fiyatlarda herhangi bir değişiklik olması halinde anlık olarak sizlere ileteceğiz. Web sitemizi ve mobil uygulamamızı takip etmeye devam ediniz. 02 Ekim

Hakkında admin

Fındık Fiyatlarının istenilen seviyeye gelmesi için uğraş göstermekteyim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir