Ana Sayfa / Fındık / Düzce’den 84 ton fındık ihracatı yapıldı

Düzce’den 84 ton fındık ihracatı yapıldı

Düzce fındık fiyatları konusunda tepkili şehirlerimizden biri. Ancak son 1 ayda yapılan fındık ihracatında 84 ton ile büyük pay sahibi oldu. Türkiye genelinde fındık ihracatı yapılan şehirlere baktığımızda Düzce %35 lik oranla ülkenin fındık üretimi ve ihracatı konusunda önemli şehirlerinden bir tanesi. Düzce Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nün yaptığı açıklamaya göre Düzcenin ihracat konusunda önemli bir şehir olduğu vurgulandı. Düzce’de ağustos ayında yapılan fındık hasatı sonucunda çıkan 84 ton fındığın Avrupa ülkelerine gönderildiği söylendi.

Fındık dışında yapılan ihracatlarda ise 857 ton gıda maddeleri ve 840 ton gibi bir tavuk ihracatı yapılmış.
Düzce’nin ülke ekonomisine katkısı görüldüğü üzere çok değerlidir. Fındık üretimi konusunda büyük paya sahip olan Düzce’de fındık fiyatlarının makul seviyelere çekilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Düzce’de fındık ile ilgili bir gelişme olduğunda web sitemizden anında takip edebilirsiniz. Fındık haberleri için sitemizi takip etmeye devam ediniz.

Düzce  24.09.2017 Fındık Fiyatları

24.09.2017 tarihli güncel fındık fiyatlarına baktığımızda Düzce’de  fiyatlar diğer kentlere göre az da olsa iyi durumda. En düşük fındık alım fiyatı 9 tl civarında iken en düşük fındık alım fiyatına baktığımızda 9.50 tl seviyelerinde olduğunu görüyoruz. Fiyatlar piyasa ortalaması bazında  yaklaşık tutarlar olup, net değildir. Net fiyatlar konusunda fındık alımı yapan yerler ile irtibata geçmek gerekiyor. En güncel fındık fiyatlarını sitemizden takip edebilirsiniz.

Hakkında admin

Fındık Fiyatlarının istenilen seviyeye gelmesi için uğraş göstermekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir