Ana Sayfa / Fındık Fiyatları / FINDIĞA YENİ SİSTEM GELİYOR

FINDIĞA YENİ SİSTEM GELİYOR

FINDIĞA YENİ SİSTEM GELİYOR

İhracata yeni sistem geliyor. İhracatçı ihraç ettiği fındığın belli bir miktarı kadar gelir elde edecek. Bu sistem tek taraflı kazancın önüne geçecek, hem üretici hemde ihracatçının kazanması sağlanacak. 

İhracata yeni sistem geliyor. İhracatçı ihraç ettiği fındığın belli bir miktarı kadar gelir elde edecek. Bu sistem tek taraflı kazancın önüne geçecek, hem üretici hemde ihracatçının kazanması sağlanacak. Bu sistemle beraber fındık fiyatlarının düşürülmesinin ve fiyatlar üzerindeki oynanan oyunun önüne geçilebilecek.

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, geçtiğimiz günlerde Ordu’dan sonra gittiği Trabzon’da yaptığı konuşmada yeni bir sistem üzerinde çalıştıklarını söyledi. ”İhracatçı ihraç ettiği fındığın belli oranı kadar bir gelir elde edecek.” dedi.

Hakkında admin

Fındık Fiyatlarının istenilen seviyeye gelmesi için uğraş göstermekteyim.

5 yorumlar

  1. hepsi hikaye milletin alın teriyle oynamayın sistemde siyasette zenginden yana

  2. Evet sayın fındık üreticileri ben çok koyu bir akpliyim aynı zamanda fındıktan geçim sağlayan aileden biriyim akp ye kim üye ise üyeliklerini iptal etsin yoksa fındık diye bişey kalmayacak karadenizden üyelikle tehdit edersek belki bişeyler olur yoksa bu fındık biter biz oy verdikce domalttı akp ve bitarafları tavan yaptı vermeyin ve fındık nezaman fiyat buldu ozaman belkiii verelim yoksa rte fındığı haritadan silicek saygılar

  3. Hasan fındıkcı

    Bu haber çıkalı 5 ay 5 gün olmuş.yeni Sistemi duyan var mu ben duynadım

  4. Fındık ta oynana oyun tam bir ihanettir.Hükümet TMO ya fındık fiyatı açıklatarak fındık fiyatının yükselmesini engellemiştir.Fiyat açıklamasa bundan düşük olmazdı herhalde.Belki tüccar işine gelecek 12-13 Tl den fındık alacaktı.Siz neye göre 10.5 Tl hesap ettiniz .Kime kazandırdınız.

  5. hay sizin sisteminizi yesinler fındık 13 liradan 8liraya geriledi hayla millete tatava yapıyo merak etmeyin bakan bey ilk seçimde memnuniyetimizi gösterecegiz maliyeti 9.5 olan fındıgı rezil edip 8liraya indirdiniz ve millete hayla katakulle karadeniz gerekli cevabı da sandıkta veriecektir bekleyin görün 15 sene öncede fiat 9liraydı sayın bakan bi araştır ve şuanki duruma bir bakkaradenize ne faydanız oldu yol yapmış tenceeye asvalt koyup kaynatmıyoz kaldıki 16senedir iktidardasınız bunlarıda yapmasaydınız ya yazık neyse sandıkta görüşürüz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir